Bims

Kaliteyi İnşaa Ediyoruz.

Bims: İnşaat sektörünün temel ihtiyaçlarından birini Bims ürünü ile karşılıyoruz. Sağlamlığı, ısı ve ses yalıtımı özelliğiyle Bims, yapılar için hafif ve kullanışlı bir seçenek  olmaya başladı. Nadir Avcan, Bims üretiminde, kalite ve hizmet farklılığı ile inşaat sektörüne ayrıcalık katıyor.

Uzun yıllara dayanan tecrübesiyle inşaat sektörünün en önemli ham madde sorunlarına en kaliteli, en sağlıklı çözümleri üreterek, üretim ve satış sistemimiz ile bölgemizde ve ülkemizde sektörün en önemli aktörlerinden biri olmayı sürdürüyoruz. Duvar blokları, Asmolen Blokları, Pomza (bims) gibi ürün başlıklarında, günlük 45.000 ton üretim hacmimizle, hafif, sağlıklı ve yüksek izolasyon özellikli ürünlerle inşaat sektörüne yeni ve sağlıklı bir hizmet vermeye devam ediyoruz.

Türkiye’ de ilk ve tek.. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte beton endüstrisinde de ilerlemeler olmuş ve beton üretimindeki bu yenilikler beton teknolojisine özel betonlar adı ile girmiştir. Hafif betonlar, sunduğu teknik, ekonomik ve çevresel avantajlardan dolayı, yapısal amaçlar için son yıllarda yaygın olarak kullanılmaya başlanan  çok yönlü malzemelerdir. Yapılan çalışmalarda, hafif agregaların hava boşlukları sayesinde bu malzeme ile üretilmiş olan betonun daha yüksek dayanım/ağırlık oranına, daha iyi yarmada çekme dayanımı kapasitesine, düşük ısıl genleşme katsayısına, üstün nitelikli ısı ve ses yalıtımı özelliklerine sahip olduğunu rapor etmişlerdir. Günümüzde deprem riskinin artması da  hafif betona olan ilgiyi arttırmıştır. Bilindiği   gibi,   inşaa   edilen   yapılarda   kullanılan malzemenin hafifliği, binanın ölü ağırlığının düşük bir değerde olmasına doğrudan etki eden bir faktördür. Bina statiği açısından, bina ölü ağırlığının mühendislik parametrelerinden belirli sınır değerleri korumak koşulu ile düşürülmeye çalışılması, binanın olası şok darbelere ve titreşimlere karşı daha duyarlı olmasını sağlamaktadır. Bu bakımdan, inşaat sektöründe kullanılan, hafif agregaların önemi giderek artmaktadır.

Hammadde sahalarımızdan çıkarılan Pomza yıkama ve eleme tesisimize getirilerek zenginleştirme işlemine tabi tutulmaktadır. Bu yöntemle yabancı taşlardan arındırılarak gronülometrik sınıflandrılması yapılan Pomza Agregaları ayrı ayrı bunkerlerden üretime alınmaktadır. Tam otomasyon sisteminin getirmiş olduğu avantajlarla reçete sisteminde istenilen yüzey, ağırlık ve teknik değerlerde bims blok ve asmolen yapı malzemelerini üretilmektedir. Yapıştırıcı harcı, Sıva Kumu, Şap Kumu ve Dolgu malzemesi gibi inşaat sektörünün en temel faktörlerine çözüm getiren Pomza ile Duvar blokları, Asmolen bloklar da üretilerek kaliteli, sağlıklı ve hafif inşaat ürünleri elde edilmektedir.

Üretim aşamalarımız, Hammadde çıkarımı, yıkama, eleme, kurutma, model baskı, kurutma, paketleme ve stok/sevkiyat aşamalarından oluşur. Hammadde sahalarımızdan çıkarılan Pomza yıkama ve eleme tesisimize getirilerek zenginleştirme işlemine tabi tutulmaktadır. Bu yöntemle yabancı taşlardan arındırılarak 0-3, 3-5, 5-8 ve 8-12 olmak üzere gronülometrik sınıflandırılması yapılan Pomza Agregaları ayrı ayrı bunkerlerden üretime alınmaktadır. Ayrı bantlardan gelen agregalar tam otomasyon sisteminin getirmiş olduğu avantajlarla istenilen yüzdelerde karışıma alınarak reçete sisteminde istenilen yüzey, ağırlık ve teknik değerlerde bims blok ve asmolen yapı malzemelerini üretmektedir. Ardından ürünlerimiz kurutma tesisine alınarak ürünün sabit klima şartlarında doğru priz alması ve doğru teknik değerlere ulaşması sağlanmaktadır. Katmerli bantta paketlemeye alınan ürünler dökme, çember paket ve paletli olmak üzere 3 şekilde stoklanabilmektedir. Tamamen otomasyon sisteminde işleyen fabrikamız kumanda panelinden verilen yüzdelerle agregaları karışıma almakta ve bu sistemin sağladığı avantajlarla istenilen yüzey, ağırlık ve teknik değerlerde bims blok ve asmolen yapı malzemeleri üretmektedir. İnşaat, Tarım, Tekstil, Kimya ve diğer birçok sektörde aşındırıcı, temizleyici ve arıtıcı özelliklerinden faydalanılan Pomza madeni ile tüm üretim sektörlerine yardımcı ve yapıcı malzeme üretimi sağlanmaktadır. Bugün ve gelecekte hem teknolojimizi, hem AR-GE yatırımlarımızı artırarak hizmet kalitemizi ve hizmet alanlarımızı genişletmeye, inşaat sektöründeki konumumuzu sürekli daha yukarı taşımayı hedefliyoruz.

Remoll; değişen şartlar ve gelişen yöntemlere uygun olarak müşteri odaklı çözümler üretir. Avrupa standartlarındaki ürün ve hizmet kalitesiyle rekabetin arttığı yapı sektörüne yenilikçi çözümler getirir.

En yüksek hizmet kalitesini sağlamak ve değişen ihtiyaçları karşılamak amacıyla sürekli olarak kullanıcıve uygulamacılarla iletişim halindedir.

Müşteri memnuniyetini sağlamak amacıyla proje aşamasından şantiye ve son kullanıcıya ulaşan süreçte kalıcı ve akılcı çözümler sunar.

Ürün kalitesinin arkasında bu başarıyı sağlamak amacıyla gelişmiş bir ar-ge laboratuarı ve konusunda uzman bir ekip çalışması yatar.

Üretimde teknolojinin son yeniliklerinden faydalanarak hataya şans tanımaz.
Tamamen kendine özgü agregasının verdiği güçle kalite ve işlene bilirlikte fark yaratır.

Remoll ”Ustaların malzemesi; malzemelerin ustası” olmayı hedefler.

25 yıllık inşaat uygulaması deneyiminin ve ileri düzeydeki AR-GE çalışmalarının sonucu olan Remoll markası yapı sektörünün hizmetinde kalmaya devam ediyor.