KALİTE VE GÜLERYÜZ NADiR AVCAN’DAYazar:
Nadir Avcan
05 Ocak 18
0
Yorum

Nadir Avcan Şirketler Grubu CEO’su Temel Peker, şirketin yatırımlarını ve hizmetlerini Memleket Dergi’ye değerlendirdi. Peker Nadir Avcan Şirketler Grubu’nun Konya adına önemli bir marka olduğunu söyleyerek, “Çalışmaktan başka bir düşüncesi olmayan heyecanlı bir markayız” dedi.

Büyümeye ve yatırım yapmaya her zaman istekli olduklarını belirten Nadir Avcan Şirketler Grubu CEO’su Temel Peker, “1994 yılında ilk istasyonumuzla akaryakıt sektörüne girdik. Her yıl ortalama iki istasyon açarak 2012 yılına kadar akaryakıt sektöründe belirli bir ivme kazandık. Ve akaryakıt sektöründe bugün 12 pera- kende satış istasyonumuz ve toptan akaryakıt satışı ile hizmet veriyoruz. Bu doğrultuda Türkiye Petrolleri, Ay- temiz, Petrol Ofisi, Aygaz, İpragaz ve Mogaz markaları ile çalışıyoruz. Bir istasyondan Şirketler Grubuna giden yolda Nadir Avcan’ın başarısının sırrı; güleryüzün eksik olmaması.

“Konya’nın akaryakıtta güven veren markası” sloganı ile sektörde lider konumda olan ve bunu farklı sektörlere de girerek devam ettirmek isteyen Nadir Avcan, başarıya giden yolda taviz vermediği değerler ile yükselişini sürdürüyor.

NADİR AVCAN, ŞEHRİN MARKASI OLDU

Başarısındaki en önemli unsurun müşteri memnuniyeti olduğunu her fırsatta uygulamaları ile gösteren ve bunu ifade etmekten dolayı da mutlu olan Nadir Avcan Şir- ketler Grubunun bir diğer önemli sloganı ise “Sadece depoyu değil güleryüzü de fulledim” oldu. Müşteriye karşı güleryüzlü yaklaşımı her zaman önemseyen firma- nın bu sloganı müşteriler tarafından tam not alıyor. Müşterisine sunduğu kaliteli ve güleryüzlü hizmetinin yanı sıra düzenlediği kampanyalar ile de şehirde önemli bir konuma sahip olan Nadir Avcan Şirketler Grubu, vatandaşların kaliteyi en uygun fiyata almasını sağlayan önemli bir firma. Müşterilerine sunduğu imkanlar ve kurduğu iletişim ile “Aile” bilincini ön plana çıkartan Nadir Avcan, şehrin markası olma hedefini de gerçekleştirmiş oluyor.

“TARIM SEKTÖRÜNE ADIM ATARAK KABA YEM ÜRETİMİNE BAŞLADIK”

Tarım sektörüne yaptıkları yatırımlar hakkında bilgi veren Temel Peker, “2012 yılı itibarıyla tarım sektörüne adım atarak kaba yer üretimine başladık. Tarım sektö- ründeki girişimlerimize ağırlık vermeye başladık ve her yıl olduğu gibi 2017 yılında da araç ve ekipman anla- mında ciddi yatırımlar gerçekleştirdik. Ladik bölgesinde kurduğumuz tesisimizde profesyonel bir ekiple, modern teknolojileri kullanarak kaba yem paketlemesi yapıyoruz. Bu yıl, 40 bin ton balya, 25 bin ton yonca, 20 bin ton slaj ve 30 bin ton küspe üretimi gerçekleştirdik.

Özellikle Ege ve Akdeniz bölgesine yüksek tonajlı gönderimler yapıyoruz. Kaba yemde tüm ürünleri karma ve paketlenmiş şekilde çiftçinin kullanımına sunuyoruz” diye konuştu.

İNŞAAT SEKTÖRÜNDE İLERLEYİŞ SÜRÜYOR

2013 yılında inşaat sektörüne girdik ve bims üretimine başladık. Bims üretiminde de inşaat sektöründeki hare- ketliliğe göre kapasite artırımına gidebileceklerini belir- ten Peker, “Günlük 30 bin adet bims üretim kapasitemiz var. Daha çok Antalya bölgesine hizmet veriyoruz. Henüz 2 adet olan bant sayımızı ilerleyen süreç içeri- sinde, inşaat sektöründeki ihtiyaca ve gelişime paralel olarak artırabiliriz. Bunların yanında yine 2013 yılında sigorta sektörüne giriş yaptık ve 7 markanın “Allianz, Anadolu Sigorta, Mapfre Genel Sigorta, Güneş Sigorta, Ergo Sigorta, HDI, Sompo Japan Sigorta acenteliğini yapmaya devam ediyoruz” dedi.

NADİR AVCAN ŞİRKETLER GRUBU YATIRIMLARINA DEVAM EDİYOR

Devam etmekte olan 16 milyon dolarlık maliyete sahip otel yatırımları hakkında bilgiler veren Temel Peker, “Büsan Sanayi bölgesinde 26 bin metrekarelik bir alanda 126 odalı otel ve 60 adet showroom-dükkan in- şaatı ve bir adet petrol istasyonu yapıyoruz. İnşaat ça- lışmalarını bu yılsonunda bitirmeyi hedefliyoruz” dedi. Yeni açılacak istasyonlarımız “Ladik ve Büsan”, devam eden otel projemiz, inşaat ve tarım sektöründeki yatı- rımlarımızla firmamızın hizmet gücünü ve marka ima- jını her geçen gün artırmaya devam ediyoruz” dedi.

Mevcut yatırımlar bünyesinde 400 kişiye istihdam sağ- ladıklarını belirten Peker, “Yeni yatırımlarımız ta- mamlandığında bu rakam 450 civarında olacaktır. Hedeflerimizi ve taahhüt ettiğimiz hizmetleri layığı ile yerine getirdiğimiz için marka imajımızı ve kurumsal yapımızı her geçen gün daha fazla güçlendiriyoruz” diye konuştu. Peker, Nadir Avcan Şirketler Gru- bu’nun, genç ve dinamik kadrosu, kurumsal yapısıyla Konya’da istihdam anlamında da bir marka olmanın gururunu yaşadığını söyledi.

KONYA AKARYAKIT İSTASYONUNDA ÜÇÜNCÜ SIRADA

Türkiye ve Konya’daki akaryakıt sektörü ile ilgili sayısal veriler hakkında konuşan Temel Peker, “Genel Hatları ile akaryakıt sektöründen bahsedersek; ülkemizde 1 adet rafineri (TÜPRAŞ), toplam 106 adet dağıtım firması ve toplam 12.806 adet istasyon bulunuyor.

Türkiye’de akaryakıt istasyonu il sıralaması ise şöyledir;

İstanbul : 773 Adet Ankara : 549 Adet Konya        : 532 Adet İzmir : 458 Adet

“YAKITLARIN PAHALI OLMASI LPG’YE YÖNELTİYOR”

LPG piyasası hakkında bilgi veren Temel Peker, insan- lar LPG’li araç tercih etmesinin başlıca nedenlerini söy- ledi. İnsanların LPG’li araç kullanmaya yönelmesinin asıl nedeninin akaryakıtların pahalı olmasını dile geti- ren Peker; “Bunun en önemli nedeni pahalı akaryakıtı- mızın olması, tüketiciler maalesef alternatif yakıtlara müracat ediyor. Bu durumunda rakamlara yansıdığını görüyoruz. Türkiye de toplamda 12 bin 805 adet istas- yon mevcut. Avrupa ülkelerine göre sıralamada 1. Sıra- dayız. Dünya sıralamasında ise Güney Kore ve Rusya’dan sonra 3. sırada yer alıyoruz. Ülkemizde top- lamda 4 bin 200 LPG’li araç mevcut.Trafiğe kayıtlı LPG’li otomobil oranı Yüzde 40,2 oldu.

Ocak ayı sonu itibarıyla trafiğe kayıtlı 10 milyon 656 bin 778 adet otomobilin Yüzde 40,2’si LPG, Yüzde 31,8’i dizel, Yüzde 27,6’sı benzin yakıtlıdır. Yakıt türü bilin- meyen(2) otomobillerin oranı ise Yüzde 0,4’tür.

“HİLELİ YAKIT SEKTÖRÜN SORUNU”

Akaryakıt sektöründeki sorunlara da değinen Temel Peker, Hileli akaryakıt satışı yapan firmalar başlıca so- runumuz oluyor. Bununla birlikte yine en başta yer alan 10 numara yağ adı altında satışı yapılan yakıtlar. Mali- yetlerimizi artıran ve bizlere de faydası olmayan parasal maliyetlerimiz bulunuyor. Türkiye İstatistik Kurumu Konya Bölge Müdürlüğü, Konya’daki araç sayısının ar- tışıyla ilgili yaptığı açıklamayı da değerlendiren Peker, “TÜİK verilerine göre, Konya’da motorlu kara taşıt sa- yısı bir yılda 29 bin 182 arttı. Konya’da 2017 yılı Ağus- tos ayı sonunda toplam trafiğe kayıtlı motorlu kara taşıtı sayısı bir önceki aya göre 2 bin 358 adet (yüzde 0,3) ve bir önceki yılın aynı ayına göre 29 bin 182 adet (yüzde 4,4) artarak 698 bin 15’e ulaştı. Konya’daki toplam 698 bin 15 motorlu kara taşıtının; yüzde 48,7’si (339 bin 637) otomobil, yüzde 1,5’i (10 bin 769) minibüs, yüzde

0,8’i (5 bin 874) otobüs, yüzde 16,5’i (115 bin 190) kamyonet, yüzde 5,1’i (35 bin 821) kamyon, yüzde 14,8’i (103 bin 339) motosiklet, yüzde 0,3’ü (bin 912) özel amaçlı taşıtlar ve yüzde 12,2’si (85 bin 473) de traktörlerden oluştu” dedi.

Ahmet Ünver-Memleket

 

 

Yorum Yapın

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>