Tarım

Tarım Hizmetleri

Nadir Avcan Kalitesinde Çözümler

Kaliteli kaba yemlerin üretimlerinde ve tedariklerinde yüksek teknoloji alet ve ekipmanlarla üretici çiftçilerimizin alın terine değer katabilmek ve bu üretilen ve tedariği yapılan kaba yemlerin de düşük maliyetli lojistikle hayvan yteiştiricisi ve üreticisi olan işletmelere ulaştırılarak kazançlarına kazanç katabilmek için 4 mevsim çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Hayvancılığın olmazsa olmazı, çiftçimize yeni ve farklı bir gelir kaynağı, ülkemizinde 30 milyon tondan fazla açığı olan kaba yem üretiminde ve tedariğinde yüksek teknoloji alet ve ekipmanlarla, profesyonel personelimizle yaptığımız AR-GE çalışmalarımızla, bilgi ve tecrübe birikimimizle  üreticinin çözüm ortağı, düşük maliyetli uygun lojistikle, Türkiye’ nin tüm bölgelerinde, 10 hayvandan 10 bin hayvan varlığına sahip işletmelere yüksek kalite ve  düşük maliyetle ulaştırıyoruz.

14 milyon büyükbaş, 44 milyon küçükbaş hayvan varlığına sahip ülkemizin 82 milyon ton kaba yem ihtiyacı bulunmaktadır. Buna karşılık üretilen kaba yem yaklaşık 51 milyon ton civarında olup bu konuda 30 milyon tondan fazla kaba yem ihtiyacı bulunmaktadır.

Şirketimiz de sektöre uygun yüksek  teknoloji alet ve ekipmanlar alarak, kendi lojistigini kurarak, sektördeki profesyonel ekibini hazırlayarak, kaba yem üreticisi çiftçimizin alın terine değer katmak, hayvan yetiştiricisi işletmecilerimizin kazançlarına kazanç katabilmek için bu alandaki açığı kapatabilmek adına , sektöre çözüm ortağı olarak hizmet etmek için 2014 yılında  “kaba yeme dair ne varsa sınırsız hizmet “ anlayışıyla yola koyulmuştur. 2014 yılından bugüne kadar 4 ana alanda kaba yem tedariğinde çözüm ortağı olarak sektöre hizmet vermekteyiz

YONCA

Kaba yemlerin kraliçesi olarak adlandırılan yoncayı Konya – Aksaray illerindeki çiftçilerimizle ortak çalışarak olabildiğince yüksek proteindeki ince dal bol yaprak dediğimiz yoncaları biçiminden seçimine, rutubet kontrolü yapılıp bağlanmasına,  depolanıp ve müşteriye teslimine kadar itina ile takip ederek yıllık yaklaşık 20,000 bin ton civarında yonca tedarik ediyoruz.

SILAJ

Hayvan beslenmesinde olmazsa olmazların başında gelen sılajın verimi bol, maliyeti düşüktür. Ege, Trakya ve İç Anadolu Bölgelerinde çalıştığımız çiftçilerimize tane verimi, nişasta verimi yüksek, yeşili bol olabilecek mısır sılajı tohumlarını özenle seçip, ekiminden yetişmesine, biçiminden nihai tüketiciye ulaşımına kadar olan tüm aşamaları titizlikle takip ederek en kısa zamanda dökme ve paket olarak müşterilerimize lojistik filomuzdaki araçlarımızla ulaştırıyoruz.

SAMAN

Yıllık yaklaşık 35 bin ton saman üretim ve tedariğimizin bir kısmını Türkiye’ nin değişik bölgelerindeki küçük işletmeler için 25 kg ufak balya şeklinde, büyük işletmeler ve mantar kompostu üretimi yapan işletmeler içinde 500 kg dediğimiz büyük kare balya şeklinde hazırlayarak müşterilerimizin ihtiyaçlarına cevap vermekteyiz. Bu samanların yılın ilk hasat takvimini takip ederek, Çukurova, Amik ovası ve Harran bölgelerinde bulunan çiftçilerimizin buğdaylarını biçer döverlerle hasat edip, saplarını da belli bedel karşılığı alarak makine ve ekipmanlarımızla balyalayıp en uygun lojistik imkanlarıyla Türkiye’ nin bütün bölgerine sevk etmekteyiz. Daha sonra aynı işlemi Trakya ve İç Anadoludaki hasat sezonunda da yaparak Türkiye’ nin bütün bölgelerindeki müşterilerimize hizmet etmeye 4 mevsim boyunca devam etmekteyiz.

PANCAR KÜSPESİ

Hayvan yetiştiricisi üreticilerimiz kaba yeme  takviye şeklinde, kaba yem yerine ikame ettikleri ,  hayvanın iştahını artırıcı, posalar içerisindeki en ucuz maliyetli pancar küspesini tercih etmektedirler. Şirketimizde Konya Torku ve Ilgın Şeker Fabrikasına yıllık yaklaşık 15.000 ton civarında pancar veren çiftçi müstahsillerimize, pancar üreticilerine hizmet etmekte hem de bu küspeleri 25 kglık, 500 kglık ve 1.000 kglık ambalajlar halinde paketleyerek hayvan yetiştiricisi işletmelere en uygun maliyetle sunuyoruz.